Natinuel – kosmetyki, na których pracuję

natinuel logo

Twórcą włoskiej marki kosmetycznej Natinuel jest dr Guido Cappare dermatolog, lekarz specjalista medycyny estetycznej, członek włoskiego Stowarzyszenia Medycyny Antyaging,

Marka ta, została stworzona z myślą o pielęgnacji i zdrowiu skóry w oparciu o najnowsze badania i innowacje w dziedzinie dermatologii. Najważniejszą cechą linii Natinuel jest to, że stanowi ona idealny „pomost” między medycyną a kosmetyką estetyczną, co stało się możliwe dzięki wprowadzeniu do branży kosmetycznej bioceutyków molekularnych. Każdy produkt marki do użytku profesjonalnego i domowego zawiera zestaw składników aktywnych dobranych tak, aby w synergiczny i ukierunkowany sposób działały one na różne problemy skóry oraz wynikające z nich niedoskonałości. Na sympozjach dr Cappare wielokrotnie podkreślał, że bardzo ważne jest, aby kosmetyk „mówił językiem skóry”.

Według twórcy marki nie wystarczy ochrona skóry przed zmarszczkami czy przebarwieniami czyli skupianie się na objawach upływającego czasu. Ważne jest chronienie „kapitału biologicznego” skóry czyli przedłużanie skuteczności jej metabolizmu. Osrodki badań kosmetycnych działają podobnie jak medycyna ogólna, która w ostatnich dziesięcioleciach umożliwia wzrost średniej długości życia ludzi. Kosmetyki anty-aging marki Natinuel dążą do zwiększenia potencjału aktywności komórek wydłużając średni czas życia keratynocytów.

Bioceutyki malekularne to proddukty najnowszej generacji do użytku profesjonalnego i domowego o bardzo wysokiej aktywności dermatologicznej, w których wykorzystywane są wyłącznie substancje o naukowo udowodnionej skuteczności i posiadające faktyczne aktywny biochemiczny mechanizm działania na różne komórki skóry. Bioceutyki molekularne działają selektywnie na wszystkie zmiany strukturalne na poziomie naskórka, skóry właściwej i błony podstawnej w znacznym stopniu zapobiegając powstawaniu wszelkich niedoskonałości skóry.