LOMI LOMI NUI

massage_2

Starożytny masaż hawajski Lomi Lomi Nui to rytuał wykonywany płynnym, tanecznym ruchem, któremu towarzyszą muzyka i spokojny, pogłębiony oddech. Lomi lomi Nui przywraca harmonię na poziomie ciała i umysłu.

„Lomi” oznacza dosłownie „naciskać, pocierać”, „pracować nad wewnętrzną i zewnętrzną stroną”, a także „dotyk miękką, aksamitną łapą zadowolonego kota”.
Podwojenie tego słowa wzmacnia jego znaczenie, podkreślając zawartą w nim moc. Nui oznacza zaś „najwyższy, ważny, duży, wyjątkowy, święty”.
Nazywany Masażem Świątynnym wykonywany był tradycyjnie na Hawajach w świątyniach przez Kahunow – mistrzów, wtajemniczonych. Przeznaczony był głównie dla wybrańców – wodzów, kapłanów i osób szczególnie cennych dla plemienia. 

Poza głębokim odprężeniem i uczuciem błogości Lomi Lomi Nui przynosi poprawę krążenia, oczyszcza z toksyn, uelastycznia stawy, regeneruje tkanki i mięśnie. Lomi Lomi Nui w łagodny i naturalny sposób usuwa blokady i zwiększa elastyczność – ciała i umysłu. Pobudza swobodny przepływ energii, przywracając miłość, akceptację i szacunek dla siebie i otoczenia. Pomaga dotrzeć w głąb siebie, odnaleźć wewnętrzną wolność i znaleźć rozwiązania dla trapiących nas kłopotów, pobudzając energię i siły witalne.

Masaż Lomi Lomi Nui opiera się na łagodnym dotyku dłoni i przedramion. Zazwyczaj trwa 1,5 godziny, masowane jest całe ciało z wyłączeniem stref intymnych. Wskazany jest dla wszystkich bez względu na wiek.